Dnes je sobota, 13. júl 2024
oslavuje Margita - Poslať pohľadnicu
 
Pomoc Napíšte nám
Miro..: Keď sa dlho pozeráš do priepasti, aj priepasť sa pozerá do Teba... späť na zoznam blogov
založiť blog
Alkohol.. Prečo ho každý musí piť?

2008-08-24 15:41:21  |  Všeobecne o ničom  |  prečítané: 1010x | poslať známemu

Keď človek pije príliš často, volajú ho alkoholik alebo ožran. Ak nepije takmer vôbec, je prezývok, ktoré dostane, omnoho viac. Samému sa mi nedávno dostalo označenia slaboch a baba, keď som si na jednej akcii objednal kávu a džús. Osobne ma takéto veci veľmi nerozhádžu, keďže sa vďaka tomu, že pijem naozaj iba príležitostne, s podobným označením stretávam často, ale keď som nad tým spätne uvažoval, prišlo mi to trošku zvláštne.

Akoby bol alkohol niečo, čo ľuďom pomáha lepšie sa zabaviť, možno aj vďaka tomu, že zbavuje zábran. Možno na tom niečo pravdy bude, ale.. ..prečo chce málokto pochopiť, že dobre zabaviť sa dá aj bez neho? Pred pár rokmi, skôr, než som opustil rodné Košice, mi prišlo úplne normálne, keď ma niekto označil nejakým prívlastkom len kvôli tomu, že sa nechcem napiť. Povedal som si, ok, na východe je to národný šport, asi nezapadám a som naozaj divný. No presťahoval som sa na opačný koniec Slovenska, do Bratislavy, kde sa s tým stretávam znova.

Pomaly ale isto prichádzam na to, že požívanie alkoholických nápojov nie je národným športom iba na východe, ale naozaj v celej krajine. A zo skúseností zo štátov za našimi hranicami viem, že nie len v našej. Neprekáža mi, keď ľudia v mojej spoločnosti pijú, prekáža mi, ak ma do toho nútia tiež. Nevravím, že som abstinent, často mi nerobí problém držať s nimi krok, ale keď proste chuť piť nemám, alkohol odmietam. A toto dokáže pochopiť málo ľudí. A aj z toho mála si to každý vysvetlí inak.
Niekto v tom vidí to, že sa určite vyhýbam alkoholu, lebo som s ním v minulosti mal problémy, niekto to vidí na problémy s alkoholizmom v rodine a podobne. Nie, nebol som nikdy na liečení a ani nikto z mojej najbližšej rodiny nie je alkoholik. Len proste pijem iba vtedy, ak mám na alkohol náladu a chuť.

Ak toto niekto nedokáže pochopiť, je to jeho problém. Takže ak sa niekedy stretneme na spoločnej akcii a Vy si objednáte pivo, vínko alebo čokoľvek iné, a ja si dám napríklad kávu alebo džús, vedzte, že Vaša spoločnosť mi nie je nepríjemná, len proste nemám chuť. A ak ma budete akýmkoľvek spôsobom prehovárať, aby som sa napil s Vami, vedzte, že je to poslednýkrát, čo spolu niekde sedíme. Nikdy v živote som si nedával predsavzatia, ale teraz začínam. A toto je prvé...
Pridať na vybrali.sme.sk
Diskusia k tejto téme neobsahuje žiaden príspevok. Pridajte prvý práve Vy! A práve teraz...
Nick:
Heslo:
Zabudnuté heslo | Registrácia
Miro..
Keď je človek úspešný, má nepriateľov. Alebo môže byť neúspešný a môže mať priateľov... Dilema nastáva v prípade, že človek nevie, čo je preň dôležitejšie..

zoznam rubrík

najnovšie príspevky

ďalšie príspevky