Dnes je pondelok, 25. september 2023
oslavuje Vladislav - Poslať pohľadnicu
 
Pomoc Napíšte nám
Miro..: Keď sa dlho pozeráš do priepasti, aj priepasť sa pozerá do Teba... späť na zoznam blogov
založiť blog
Majstrovstvá sveta v hanbe

2011-05-06 11:47:12  |  Odporúčam  |  prečítané: 964x | poslať známemu

Za niečo vyše tri miliardy bývalých korún sa nám v Bratislave podarilo urobiť "dôkladnú rekonštrukciu" staručičkého zimáku. Osem a pol tisícová kapacita hľadiska sa vďaka nej zväčšila o takmer 850 miest. To je v prepočte len niečo vyše 3 a pol milióna korún za každé jedno nové miesto na sedenie. Zaiste svetový unikát. Rovnako ako fakt, že v okolí haly nie je vybudované ani jedno parkovacie miesto, či nástupný terminál pre kyvadlovú dopravu k záchytným parkoviskám. A to tu zatiaľ nikto ani nespomenul terminál železničný, čo je na západ od nás pre podobné objekty prirodzený štandard. Skrátka absolútne chabé dopravné riešenie. Za tie isté peniaze by sa dala postaviť obrovská multifunkčná hala na kraji mesta s dobrým dopravným riešením vrátane tisícky parkovacích miest s priamym pripojením na diaľnicu. Napríklad takí Lotyši zaplatili za ich fungl novú arénu v Rige v prepočte ani nie polovicu z našej sumy. I keď, pravda, tam vedľa haly nestojí načierno postavený súkromný hotel. Po zápase Slovenska s Ruskom sa mi však konečne otvorili oči do široka a pochopil som i svetlé stránky tohto nášho typicky slovenského projektu.

Tou najväčšou výhodou je, že sme postavili halu, ktorá už dnes nespĺňa prísne parametre medzinárodnej hokejovej federácie (ani kapacitné ani dopravné), no zároveň sme prešustrovali1) nechutne veľké peniaze zo štátneho aj mestského rozpočtu. Za odmenu nemáme taký športový objekt, s ktorým by sme v budúcnosti mohli kandidovať na organizáciu majstrovstiev sveta. Navyše ako bonus nemáme ani nádej, že by sme niečo vyhovujúce časom postavili. Pridanou hodnotou je, že aj vďaka tejto veľkej "investícii do športu" bude v najbližších rokoch náš štát investovať do mládežníckeho športu i naďalej len smiešny zlomok z toho, čo v posledných rokoch investuje Švajčiarsko, Dánsko, Nórsko, Nemecko, Francúzsko, Lotyšsko či Maďarsko. A tak dlhodobé zotrvanie v elitnej skupine MS nám vlastne ani nehrozí. Nehrozí nám, že by sme sa opätovne ocitli v takej nepríjemnej situácii ako dnes, keď sme si na Slovensko pozvali súperov, ktorí nás zdolali. Nám potom neostalo nič iné len si ísť pískať počas ich národnej hymny, hranej na počesť víťaza.

Namiesto toho budeme každoročne radšej spomínať na zašlú slávu jednej slovenskej hokejovej generácie a každý druhý rok si budeme do Bratislavy pozývať krajiny ako Taliansko, Holandsko, Veľká Británia, Japonsko, Kórea, Španielsko, Poľsko, Litva, Estónsko či Ukrajina. Väčšinu z nich budeme porážať a spokojnému fanúšikovi na konci zápasu zahrajú tú našu. V slovenskom hokeji sa tak začnú točiť menšie peniaze a naša mafiofunkcionárska klika ich pôjde prať niekam inam. Napríklad do KHL, podľa vzoru dnešnej ruskej oligarchie.

No hlavne, Slovensko potom už konečne v hanbe nezostane. Ani vďaka našim voleným zástupcom a športovým funkcionárom, ani vďaka našim "športovým" fanúšikom na tribúnach.

Nuž tak...

Zdroj: http://martinpotocny.blog.sme.sk/
Pridať na vybrali.sme.sk
Mario_BA
8.5.2011 / 13:32
Nick:
Heslo:
Zabudnuté heslo | Registrácia
Miro..
Keď je človek úspešný, má nepriateľov. Alebo môže byť neúspešný a môže mať priateľov... Dilema nastáva v prípade, že človek nevie, čo je preň dôležitejšie..

zoznam rubrík

najnovšie príspevky

ďalšie príspevky