Dnes je pondelok, 25. september 2023
oslavuje Vladislav - Poslať pohľadnicu
 
Pomoc Napíšte nám
Miro..: Keď sa dlho pozeráš do priepasti, aj priepasť sa pozerá do Teba...
rubrika: Odporúčam
späť na blogy autora
založiť blog
Aký bude rok 2012? - Podrobný horoskop 2012 pre všetky znamenia

Chcete vedieť, čo Vás čaká v tomto roku? Príde naozaj toľko avizovaný koniec sveta? Podľa mnohých nie, no napriek tomu bude tento rok prevratný a plný zmien. Pokiaľ chcete vedieť, na čo sa pripraviť a čo Vás čaká, pozrite si, v akej oblasti sa máte na čo tešiť a kde, naopak, treba dávať pozor.

Prečítať horoskop pre znamenie:
Baran (21.03. - 20.04.)
Býk (21.04. - 21.05.)
Blíženci (22.05. - 21.06.)
Rak (22.06. - 22.07.)
pokračovanie článku

Miro.., 2012-01-27 16:56:28 | Diskusia: 0 príspevkov
Američanka si plní sen, chce vážiť jednu tonu...

Susanne Emanová sa rozhodla, že sa stane najobéznejšou ženou sveta. S terajšou váhou 330 kg a denným príjmom 20-tisíc kalórií je na najlepšej ceste svoj cieľ dosiahnuť.

Kým mnohé ženy zápasia s ručičkou váhy a snažia sa ju dostať čo najnižšie, Američanka Susanne Emanová chce dosiahnuť presný opak. Slobodná matka dvoch detí sa rozhodla, že sa stane najobéznejšou ženou sveta. So svojou momentálnou váhou 330 kg už prekonala rozmery doteraz najťažšej žijúcej ženy Donny Simpsonovej (43) z New Jersey, ktorá váži „len“ 317,5 kg.

Jej zámerné priberanie tu však nekončí. Tridsaťdvaročná Američanka chce zvyš
... pokračovanie článku

Miro.., 2011-08-18 14:50:29 | Diskusia: 3 príspevky
Krtkov sen: V Mexiku chcú postaviť podzemný mrakodrap

Krtkove domčeky – stavby, ktoré sa koncom 20. storočia vďaka nízkym energetickým nákladom začali z USA šíriť do celého sveta, si získavajú čoraz väčšiu obľubu i u nás. V Mexiku chcú nápad domu krytého zemou priniesť na úplne novú úroveň.

Kým väčšina novopostavených mrakodrapov rastie do závratných výšok, aby si na konto pripísali titul najvyššej stavby sveta, nový mexický projekt firmy BNKR Arquitectura má iné ciele. Stavba s názvom Earthscraper sa chce prevŕtavať hlbšie k jadru Zeme a poskytnúť husto zaľudnenej oblasti nové priestory na prácu i bývanie pri zachovaní pôvodného vzhľadu námestia. Prevrátený
... pokračovanie článku

Miro.., 2011-08-15 15:05:33 | Diskusia: 0 príspevkov
Policajti hlásia vopred, kde robia kontroly

Koncom minulého roka sa polícia rozhodla informovať vodičov vopred, kde a na akých autách bude vykonávať cestné kontroly a meranie rýchlosti.

Prezident Policajného zboru SR Jaroslav Spišiak informoval, že dôvodom tohto kroku je, že polícia používa pri dopravných kontrolách aj autá, ktoré nie sú označené policajnými symbolmi a verejnosť má preto pocit, že dochádza k skrytému šikanovaniu vodičov. Vodičov bude o kontrolách polícia informovať prostredníctvom médií.

Okrem toho kontroly by sa mali vykonávať len na miestach, ktoré sú podľa analýzy rizikové, kde sa často vyskytujú dopravné nehody, alebo na miestach so zvýš
... pokračovanie článku

Miro.., 2011-08-10 17:24:42 | Diskusia: 0 príspevkov
Búrka na Slnku. Čakajte výpadky elektroniky

V nasledujúcich dňoch sa pripravte na možné výpadky elektronických a telekomunikačných prístrojov, varujú vedci z amerického Národného úradu pre oceán a atmosféru.

Môže za to magnetická búrka, vyvolaná explóziami, ku ktorým v uplynulých dňoch došlo na Slnku.

Silného výronu koronálnej hmoty na Slnku, ktorá by skomplikovala komunikáciu na Zemi a narušila zásobovanie elektrinou, sa svet bojí počas štvrť roka už druhýkrát. Následky júnového najväčšieho výronu od roku 2006 ale nakoniec neboli nijako dramatické.

Ako k tomu dôjde

Ako uvádza server Space.com, narušením magnetického poľa vo vonkajšej atmosfé
... pokračovanie článku

Miro.., 2011-08-10 16:29:33 | Diskusia: 0 príspevkov
novšie príspevky | staršie príspevky
Nick:
Heslo:
Zabudnuté heslo | Registrácia
Miro..
Keď je človek úspešný, má nepriateľov. Alebo môže byť neúspešný a môže mať priateľov... Dilema nastáva v prípade, že človek nevie, čo je preň dôležitejšie..

zoznam rubrík

najnovšie príspevky

ďalšie príspevky